Nasz leksykon wiedzy o Chinach zawiera aktualnie 318 pozycji - a jeśli liczyć widżety: władców , dynastie i wydarzenia historyczne, będzie to 559.

Życie codzienne w Pekinie


Zupa z trawy. Dziennik z chińskiego gułagu


Zrozumieć Chiny


Zrozumieć Chińczyków. Kulturowe kody społeczności chińskich


Żona kuchennego boga


Żółty smok. Baśnie chińskie


Zodiak chiński. Szczur


Zodiak chiński. Bawół


Zodiak chiński. Bawół


Zmiany


Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna


Zielonodrzew. Opowieść z cyklu "Notatnik materialisty"


Zawieście czerwone latarnie


Zarzewie ognia. Chiny i kulisy ataku na Amerykę


Zarys nowożytnej i współczesnej historii Chin


Zaprosić księżyc


Zakazane wrota


Zakazane miasto : tajemnice cesarzy Chin


Zagubiony w Chinach. Prawdziwa historia człowieka, który próbował zrozumieć Państwo Środka czyli jak zjeść żywego kalmara


Zagadki sędziego Di


Żaby


Za murem. Podróż po Chinach


ZA MUREM


Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu


Za Chiny Ludowe


Z dala od cesarza.


Z cienia Mao


Wyznania chińskiej kurtyzany. Czyta Magdalena Zawadzka (CD)


Wytwórca makaronu


Wysłanniczka specjalna do Mandżurii. W zderzeniu z imperium


Wu. Chińska cesarzowa


Wszystkie kwiaty Szanghaju


Kup książki twórcy Chiny.pl

Oni albo My!

Błyskotliwie napisana wizja konfliktu Chin i Stanów Zjednoczonych. Autor prezentuje wgląd w pełne spektrum konfliktu: od motywacji ideologicznych po zaciekłe zmagania o kontrolę nad dostępem do krytycznych surowców.

Wzorce zwyciężania tom 2

Studium historycznych bitew, które zaważyły na losach świata. Autorzy wyliczają błędy i błyskotliwe posunięcia stron, pokazując przy tym jak u obu walczących stron przebiegał proces uczenia się na błędach własnych i przeciwnika. Tom towarzyszy książce „Oni albo my!”, traktującym o walce o władzę nad światem między Ameryką i Chinami

Wzorce Zwyciężania tom 1

Studium historycznych analiz potyczek, bitew i operacji militarnych. Autorzy analizują je tak, aby czytelnik mógł z pozytywnych i negatywnych doświadczeń nauczyć się osiągać sukces militarny w każdej sytuacji.

Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie

Praca, w której sam autor i zaproszeni eksperci prezentują swoje wizje prawidłowości geopolitycznych, okraszając je przykładami z kart historii i wydarzeń współczesnych. W środku 43 mapy i 29 zdjęć oraz ilustracji, które pomogą zrozumieć zawiłą logikę zmagań między mocarstwami.

Siły psychohistorii

Podobnie jak w bestsellerze 36 forteli jest to studium oraz dziesiątki przykładów. • Temat poradnika: dostrzeganie ukrytych prawidłowości i przewidywanie przyszłych zdarzeń. Anegdoty o mistrzach obserwacji rzeczywistości i mistrzach zmieniania myśli w czyn.

Chiny 一 Pulsujący matecznik cywilizacji

Zbiór 81 maksym i przysłów, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii: poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są tworzywem chińskiej państwowości i aspiracji imperialnych.

Sun Zi i jego Sztuka wojny

Traktat Sztuka wojny w przekładzie Piotra Plebaniaka bezpośrednio z chińskiego języka klasycznego, stylizowany na piękną polszczyznę Sienkiewicza. Do tego wizje wojny i konfliktów prof Bralczyka i ponad 20 innych mistrzów oraz ekspertów.

Opowieści z dawnych Chin

Zbiór pięknych, pełnych pozytywnej energii opowieści oraz skłaniających do zadumy legend i anegdot, który pomoże ci zrozumieć kulturę i historię Państwa Środka.

Drogi wędrownych doradców

Pięknie ilustrowany zbiór 81 maksym układających się w wizję starożytnych artystów, poetów i ludzi czynu, których zbiorowy wysiłek stał się fundamentem chińskiej cywilizacji.

36 forteli

Podręcznik budowania obrazów mentalnych i dziesiątki anegdot historycznych — ze wstępem Andrzeja Sapkowskiego

Starożytna mądrość chińska

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury