Oferta dla prasy i wydawnictw

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie tworzenia i korekty treści związanych z Azją, a zwłaszcza z Chinami.

Potwierdzenie kompetencji, dorobek i rekomendacje przedstawimy na życzenie osobom zainteresowanym.

Nasze usługi dla prasy i wydawnictw:

1. Korekta, redakcja merytoryczna i recenzje tekstów o Chinach i kulturze chińskiej.

Oferujemy konsultacje w zakresie korekty merytorycznej Państwa tekstów nt. Chin i Azji Wschodniej. Współpraca na zasadzie ogólnie przyjętych praktyk wydawniczych.

Zasad pisowni imion chińskich:
Możesz je znajeźć w poniższym artykule: Chińskie imiona i nazwiska

2. Artykuły na zlecenie

Oferujemy artykuły i eseje na temat kultury, języka i historii Chin. Szczegółowa oferta zostanie przesłana w odpowiedzi na zapytanie.

Dodatkowa uwaga: artykuły zamieszczane w ramach portalu Chiny.pl mają charakter poglądowy i uproszczony, a więc daleki od kryteriów wymaganych w profesjonalnych, komercyjnych publikacjach.

3. Galeria Chiny.pl

Posiadamy bogatą galerię zdjęć związanych z Chinami i Azją Wschodnią. Oferujemy możliwość udostępnienia i przedruku.
Zdjęcia są o tematyce podróżniczej (krajobrazy, architektura) jak i tematycznej (bambus, religia, folklor, itp). Pochodzą z następujących regionów: ChRL, Tajwan, Hongkong, Tybet, Japonia Filipiny, Wietnam, Kambodża (oraz inne). Możliwe jest też wykonanie zdjęć na zamówienie. Przykładowe miniaturki: zestaw 1

Zasady przedruku treści z portalu Chiny.pl

1. Nota o prawach autorskich i zasadach przedruku

Wszystkie teksty w portalu Chiny.pl to teksty autorskie. Niezależnie od natury publikacji docelowej (komercyjna lub nie), przedruki i cytaty wymagają PISEMNEJ zgody ze strony portalu chiny.pl. Zgoda udzielana jest w każdym przypadku indywidualnie i udzielana będzie pod warunkiem

  • prawidłowego podania informacji bibliograficznej, oraz
  • przesłania tytułu pracy, w której treść została cytowana (chodzi o pełne dane bibliograficzne)
  • linkudo docelowej publikacji internetowej lub, o ile to możliwe, kopii elektronicznej pracy, w którym zamieszczono cytat.

2. Zasady cytowania w pracach akademickich i naukowych

Większość artykułów znajdujących się w portalu to wersja skrócona i uproszczona pełnych artykułów, często już opublikowanych. W związku z tym osoby pragnące cytować wybrane fragmenty w swoich pracach powinny poprosić o podanie danych bibliograficznych pełnego artykułu.

Dodatkowa uwaga: treść portalu ma charakter popularyzatorski i cześć tekstów nie reprezentuje jakości odpowiedniej do druku tradycyjnego.

Logo portalu w popularnych formatach:

JPG

PNG

SVG

Kup książki twórcy Chiny.pl

36 forteli

Podręcznik budowania obrazów mentalnych i dziesiątki anegdot historycznych — ze wstępem Andrzeja Sapkowskiego

Siły psychohistorii

Podobnie jak w bestsellerze 36 forteli jest to studium oraz dziesiątki przykładów. • Temat poradnika: dostrzeganie ukrytych prawidłowości i przewidywanie przyszłych zdarzeń. Anegdoty o mistrzach obserwacji rzeczywistości i mistrzach zmieniania myśli w czyn.

Starożytna mądrość chińska

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury

Drogi wędrownych doradców

Pięknie ilustrowany zbiór 81 maksym układających się w wizję starożytnych artystów, poetów i ludzi czynu, których zbiorowy wysiłek stał się fundamentem chińskiej cywilizacji.

Opowieści z dawnych Chin

Zbiór pięknych, pełnych pozytywnej energii opowieści oraz skłaniających do zadumy legend i anegdot, który pomoże ci zrozumieć kulturę i historię Państwa Środka.

Chiny 一 Pulsujący matecznik cywilizacji

Zbiór 81 maksym i przysłów, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii: poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są tworzywem chińskiej państwowości i aspiracji imperialnych.

Sun Zi i jego Sztuka wojny

Traktat Sztuka wojny w przekładzie Piotra Plebaniaka bezpośrednio z chińskiego języka klasycznego, stylizowany na piękną polszczyznę Sienkiewicza. Do tego wizje wojny i konfliktów prof Bralczyka i ponad 20 innych mistrzów oraz ekspertów.

Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie

Praca, w której sam autor i zaproszeni eksperci prezentują swoje wizje prawidłowości geopolitycznych, okraszając je przykładami z kart historii i wydarzeń współczesnych. W środku 43 mapy i 29 zdjęć oraz ilustracji, które pomogą zrozumieć zawiłą logikę zmagań między mocarstwami.

Wzorce Zwyciężania tom 1

Studium historycznych analiz potyczek, bitew i operacji militarnych. Autorzy analizują je tak, aby czytelnik mógł z pozytywnych i negatywnych doświadczeń nauczyć się osiągać sukces militarny w każdej sytuacji.

Wzorce zwyciężania tom 2

Studium historycznych bitew, które zaważyły na losach świata. Autorzy wyliczają błędy i błyskotliwe posunięcia stron, pokazując przy tym jak u obu walczących stron przebiegał proces uczenia się na błędach własnych i przeciwnika. Tom towarzyszy książce „Oni albo my!”, traktującym o walce o władzę nad światem między Ameryką i Chinami

Oni albo My!

Błyskotliwie napisana wizja konfliktu Chin i Stanów Zjednoczonych. Autor prezentuje wgląd w pełne spektrum konfliktu: od motywacji ideologicznych po zaciekłe zmagania o kontrolę nad dostępem do krytycznych surowców.