Oferta dla prasy i wydawnictw

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie tworzenia i korekty treści związanych z Azją, a zwłaszcza z Chinami.

Potwierdzenie kompetencji, dorobek i rekomendacje przedstawimy na życzenie osobom zainteresowanym.

Nasze usługi dla prasy i wydawnictw:

1. Korekta, redakcja merytoryczna i recenzje tekstów o Chinach i kulturze chińskiej.

Oferujemy konsultacje w zakresie korekty merytorycznej Państwa tekstów nt. Chin i Azji Wschodniej. Współpraca na zasadzie ogólnie przyjętych praktyk wydawniczych.

Zasad pisowni imion chińskich:
Możesz je znajeźć w poniższym artykule: Chińskie imiona i nazwiska

2. Artykuły na zlecenie

Oferujemy artykuły i eseje na temat kultury, języka i historii Chin. Szczegółowa oferta zostanie przesłana w odpowiedzi na zapytanie.

Dodatkowa uwaga: artykuły zamieszczane w ramach portalu Chiny.pl mają charakter poglądowy i uproszczony, a więc daleki od kryteriów wymaganych w profesjonalnych, komercyjnych publikacjach.

3. Galeria Chiny.pl

Posiadamy bogatą galerię zdjęć związanych z Chinami i Azją Wschodnią. Oferujemy możliwość udostępnienia i przedruku.
Zdjęcia są o tematyce podróżniczej (krajobrazy, architektura) jak i tematycznej (bambus, religia, folklor, itp). Pochodzą z następujących regionów: ChRL, Tajwan, Hongkong, Tybet, Japonia Filipiny, Wietnam, Kambodża (oraz inne). Możliwe jest też wykonanie zdjęć na zamówienie. Przykładowe miniaturki: zestaw 1

Zasady przedruku treści z portalu Chiny.pl

1. Nota o prawach autorskich i zasadach przedruku

Wszystkie teksty w portalu Chiny.pl to teksty autorskie. Niezależnie od natury publikacji docelowej (komercyjna lub nie), przedruki i cytaty wymagają PISEMNEJ zgody ze strony portalu chiny.pl. Zgoda udzielana jest w każdym przypadku indywidualnie i udzielana będzie pod warunkiem

  • prawidłowego podania informacji bibliograficznej, oraz
  • przesłania tytułu pracy, w której treść została cytowana (chodzi o pełne dane bibliograficzne)
  • linkudo docelowej publikacji internetowej lub, o ile to możliwe, kopii elektronicznej pracy, w którym zamieszczono cytat.

2. Zasady cytowania w pracach akademickich i naukowych

Większość artykułów znajdujących się w portalu to wersja skrócona i uproszczona pełnych artykułów, często już opublikowanych. W związku z tym osoby pragnące cytować wybrane fragmenty w swoich pracach powinny poprosić o podanie danych bibliograficznych pełnego artykułu.

Dodatkowa uwaga: treść portalu ma charakter popularyzatorski i cześć tekstów nie reprezentuje jakości odpowiedniej do druku tradycyjnego.

Logo portalu w popularnych formatach:

JPG

PNG

SVG

Kup książki twórcy Chiny.pl

Oni albo my! 2

Starannie skomponowany pakiet wiedzy, który pozwoli zrozumieć logikę konfliktów na Bliskim Wschodzie. Główny motyw to kwestia przetrwania Izraela, amerykańskiego zatapialnego lotniskowca, zakotwiczonego kilkaset kilometrów od największych na świecie złóż ropy naftowej.

Oni albo My!

Błyskotliwie napisana wizja konfliktu Chin i Stanów Zjednoczonych. Autor prezentuje wgląd w pełne spektrum konfliktu: od motywacji ideologicznych po zaciekłe zmagania o kontrolę nad dostępem do krytycznych surowców.

Wzorce zwyciężania tom 2

Studium historycznych bitew, które zaważyły na losach świata. Autorzy wyliczają błędy i błyskotliwe posunięcia stron, pokazując przy tym jak u obu walczących stron przebiegał proces uczenia się na błędach własnych i przeciwnika. Tom towarzyszy książce „Oni albo my!”, traktującym o walce o władzę nad światem między Ameryką i Chinami

Wzorce Zwyciężania tom 1

Studium historycznych analiz potyczek, bitew i operacji militarnych. Autorzy analizują je tak, aby czytelnik mógł z pozytywnych i negatywnych doświadczeń nauczyć się osiągać sukces militarny w każdej sytuacji.

Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie

Praca, w której sam autor i zaproszeni eksperci prezentują swoje wizje prawidłowości geopolitycznych, okraszając je przykładami z kart historii i wydarzeń współczesnych. W środku 43 mapy i 29 zdjęć oraz ilustracji, które pomogą zrozumieć zawiłą logikę zmagań między mocarstwami.

Siły psychohistorii

Podobnie jak w bestsellerze 36 forteli jest to studium oraz dziesiątki przykładów. • Temat poradnika: dostrzeganie ukrytych prawidłowości i przewidywanie przyszłych zdarzeń. Anegdoty o mistrzach obserwacji rzeczywistości i mistrzach zmieniania myśli w czyn.

Chiny 一 Pulsujący matecznik cywilizacji

Zbiór 81 maksym i przysłów, z pomocą których zrozumiesz esencję chińskiej historii: poznasz czyny i uczucia ludzi, których losy i czyny są tworzywem chińskiej państwowości i aspiracji imperialnych.

Sun Zi i jego Sztuka wojny

Traktat Sztuka wojny w przekładzie Piotra Plebaniaka bezpośrednio z chińskiego języka klasycznego, stylizowany na piękną polszczyznę Sienkiewicza. Do tego wizje wojny i konfliktów prof Bralczyka i ponad 20 innych mistrzów oraz ekspertów.

Opowieści z dawnych Chin

Zbiór pięknych, pełnych pozytywnej energii opowieści oraz skłaniających do zadumy legend i anegdot, który pomoże ci zrozumieć kulturę i historię Państwa Środka.

Drogi wędrownych doradców

Pięknie ilustrowany zbiór 81 maksym układających się w wizję starożytnych artystów, poetów i ludzi czynu, których zbiorowy wysiłek stał się fundamentem chińskiej cywilizacji.

36 forteli

Podręcznik budowania obrazów mentalnych i dziesiątki anegdot historycznych — ze wstępem Andrzeja Sapkowskiego

Starożytna mądrość chińska

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury