Zestaw lub seria książek Wzorce dla żołnierza

Zestaw tematyczny #3 Wzorce dla żołnierza

Każdy z trzech tomów podserii militarnej serii Wzorce to prezentacja i studium przypadków historycznych: wybitnych osiągnięć od skali strategicznej do poziomu zwykłego żołnierza.

Zwyciężanie Dwie armie, które stają naprzeciw siebie, to dwa systemy homeostatyczne, których odporność, w tym zdolność przeżycia i zwycięstwa, budowana jest w skomplikowanym procesie wzajemnego kopiowania taktyk i kontrtaktyk, broni i odpowiedzi na nie. Dowódcy tacy jak „Stonewall” Jackson czy Erwin Rommel byli mistrzami, którzy zdolni byli stawić czoła wielokrotnie silniejszym przeciwnikom.

Dowodzenie Ale największą siłą sztuki dowodzenia to wspomniana przez Sun Zi zdolność przekucia zbiorowiska ludzi w zdyscyplinowany organizm, zjednoczony celem z dowódcą i posłuszny jego woli niczym jego własne ciało.

Odwaga Dla zwykłego żołnierza w ogniu walki liczy się tu i teraz. Staje on przed dylematem: Wrócić do domu, bądź ten dom obronić. Ostatni tom to relacje o czynach nadzwyczajnego bohaterstwa, które winny być cegiełkami postawy każdego, kto chce służyć swojej ojczyźnie.

 | Piotr Plebaniak, Wzorce Zwyciężania tom 1
Już opublikowana. Zobacz gdzie kupić!
Zbiór analiz bitew i wojen z punktu widzenia planisty operacyjnego i taktycznego. Książka prezentuje kilkadziesiąt kazusów historycznych potyczek i bitew. Są one analizowane z nietypowych i inspirujących punktów widzenia.
Prezentacja i próbki książki tutaj.
Wydawca: Wydawnictwo Chiron
 | Piotr Plebaniak, Wzorce dowodzenia
Premiera: Planowana na koniec 2025 roku Zamów powiadomienie albo wspomóż autora na Patronite
Studium zarządzania zbiorowiskami ludzkimi – od armii do narodów. Autorzy i współautorzy omawiają konkretne przypadki dostrajania parametrów grup ludzi tak, aby zmaksymalizować ich zdolność do kooperacji i kolektywnego osiągania celów.
Prezentacja i próbki książki tutaj.
Wydawca: Chiron
 | Piotr Plebaniak, Wzorce odwagi
Premiera: Planowana na rok 2025. Zamów powiadomienie albo wspomóż autora na Patronite
Zbiór opowieści wojennych, których bohaterowie dokonują czynów najwyższej odwagi.
Prezentacja i próbki książki tutaj.
Wydawca: Wydawnictwo Chiron
 | Piotr Plebaniak, Wzorce zwyciężania tom 2
Już opublikowana. Zobacz gdzie kupić!
Zbiór relacji i analiz działań uczestników najważniejszych bitew kształtujących historię świata i losy wielkich imperiów. Tom towarzyszy książce „Oni albo my!”, traktującym o walce o władzę nad światem między Ameryką i Chinami
Prezentacja i próbki książki tutaj.
Wydawca: Wydawnictwo Chiron
 | Piotr Plebaniak, Wzorce Zwyciężania tom 3
Premiera: Premiera planowana na styczeń 2025 Zamów powiadomienie albo wspomóż autora na Patronite
Zbiór przykładów historycznych operacji wojskowych oraz ich analiz. Co można było zrobić lepiej? To drugi tom z dwóch, które towarzyszą "Wzorcom zwyciężania".
Prezentacja i próbki książki tutaj.
Wydawca: -

Gdzie kupić lub zdobyć egzemplarz?

Kod QR do tego zestawu

Szerszy opis zestawu/serii