Fascynujący wgląd w japońską mentalność i sposób myślenia. Olbrzymia ilość ciekawostek o przedziwnych nawykach, obyczajach i zachowaniach | Próbka książki

Japoński kod kulturowy (przekład)

233 słowa kluczowe potrzebne do zrozumienia mentalności Japończyków

Mocne strony: Fascynujący wgląd w mentalność Japończyków, stworzony przez amerykańskiego doradcę biznesowego.

Opis zawartości:

To zbiór ponad dwustu esejów, które pozwalają zrozumieć najciekawsze lub najtrudniejsze zakamarki japońskiej kultury i mentalności. Spostrzeżenia autora, amerykańskiego konsultanta biznesowego, który całe dorosłe życie od lat 50-tych XX wieku, spędził w Japonii, są istna skarbnicą ciekawostek. Ich lektura sprawi po prostu, że zrozumiemy Japończyków.


Tekst na okładce:

Japonia to kraj który nas fascynuje. To kraj, który zaskakuje dziwnością - „dziwny jak japoński teleturniej”, mówimy czasem. To kraj, w którym kierowca zawracający na pustej drodze przed falą tsunami zawraca „na trzy razy” włączając skrupulatnie kierunkowskaz za każdym nawrotem. Kłaniamy się z pełnym szacunkiem... skrywając szeroki uśmiech.

Ta książka jest fascynującym zbiorem esejów amerykańskiego konsultanta biznesowego, który w latach sześćdziesiątych osiadł w Japonii, by w wolnych chwilach poświęcić się swojej pasji - zrozumieniu mentalności Japończyków poprzez język.

Udało mu się stworzyć pakiet wiedzy tak nabity spostrzeżeniami i szczegółami, że ich przyswojenie jest dla czytelnika przygodą i kopalnią ciekawostek na całe tygodnie.

Okładka

Okładka: przód
 | Okładka książki
Okładka: tył
 | Okładka książki: tył
Okładka: rzut 3D
 | Okładka książki rzut 3D | Piotr Plebaniak Japoński kod kulturowy (przekład). 233 słowa kluczowe potrzebne do zrozumienia mentalności Japończyków
Tekst opisu w księgarniach on‑line:

To fascynujący zbiór fraz, słów i idiomów przez które czytelnik pozna i zrozumie kulturę i sób myślenia Japończyków. Autor, Japoński kod etniczno -psychologiczny. Ta książka jest zbiorem esejów amerykańskiego konsultanta biznesowego, który mieszkał w Japonii od latach pięćdziesiątych XX wieku. Jego pasją było zrozumienie mentalności Japończyków poprzez ich zachowanie i język. Jego pole badawcze, negocjacje biznesowe, ujawnia najciekawsze różnice między japońskich a zachodnim postrzeganiem świata – sytuacje konfliktu interesu, od w których stawką były czasem setki tysięcy i miliony dolarów. Autorowi udało się stworzyć pakiet wiedzy tak nabity spostrzeżeniami i szczegółami, że ich przyswojenie jest dla czytelnika przygodą i kopalnią ciekawostek na całe tygodnie. Przekład zrealizował i opatrzył komentarzami Piotr Plebaniak, autor bestsellera 36 forteli oraz książki „Chiny. Zrozumieć imperium.

W tej książce oprócz całych garści szczegółów wywołujących uśmiech znajdziemy ciekawostki, takie jak ta, że Japończycy w swojej kulturze nie mają pojęcia negocjacji jako sposobu szukania kompromisu. Negocjacje (kosho) są dla nich polem walki, które dopuszcza wszelkie fortele i podstępy. Dowiemy się też, że wywyższanie jednego Japończyka ponad grupę, której jest częścią, wbrew intencjom skazuje go na wykluczenie – w myśl japońskiego przysłowia „gwóźdź wystający ponad inne zostaje łupnięty w dół”.

Japonia to kraj który nas fascynuje. To kraj, który zaskakuje dziwnością - „dziwny jak japoński teleturniej”, mówimy czasem. To kraj, w którym kierowca zawracający na pustej drodze przed falą tsunami zawraca „na trzy razy” włączając skrupulatnie kierunkowskaz za każdym nawrotem. Kłaniamy się mu z pełnym szacunkiem... skrywając szeroki uśmiech.

Próbki i fragmenty (pliki PDF, ePub i Mobi)

Próbki środka książki (fragmenty PDF)

Spis treści PDF

Próbki e-booków

Próbka ePub brak próbki ePub
Próbka Mobi brak próbki Mobi

Gdzie kupić?

Księgarnie oferujące wersję papierową
Nazwa sklepu
Nośnik i link do karty produktu
Nakład w przygotowaniu!
Księgarnie oferujące wersję e-book (ePub, Mobi)
Nazwa sklepu
Nośnik i link do karty produktu
Nakład w przygotowaniu!
Zestawy: z innymi książkami oraz pakiety papier + e-book
Nazwa sklepu
Nośnik i link do karty produktu
Brak
Japoński kod kulturowy (przekład). 233 słowa kluczowe potrzebne do zrozumienia mentalności Japończyków  | Próbka książki

Materiały dla księgarzy

W poniższym pliku RAR znajdziesz wszystkie materiały potrzebne księgarniom: opisy książki do sklepu on-line, miniaturki okładek, przykładowe strony (jpg) i urywki książki (PDF). Pakiety księgarskie do wszystkich książek Piotra Plebaniaka są dostępne tutaj.

PAKIETY
dla księgarzy

Miniaturki okładek, opis produktu, zdjęcia artystyczne, fragmnty PDF i JPG, spis treści:

1) Pakiety dla każdej z książek:

TUTAJ.

2) Wszystkie materiały książki Japoński kod kulturowy (przekład) dla księgarzy TUTAJ

Dystrybutorzy

Lista dystrybutorów TUTAJ.

1) Zobacz prezentacja wszystkich książek autora tutaj

Pakiet książek o Chinach: Chińska kultura strategiczna, statecraft i filozofia działania. Historia Chin i historia cywilizacji konfucjańskiej
Pakiety tematyczne Pakiet książek o Chinach: Chińska kultura strategiczna, statecraft i filozofia działania. Historia Chin i historia cywilizacji konfucjańskiej

Zobacz pakiety tematyczne

tutaj

Inne książki autora:

 | Piotr Plebaniak, 36 forteli
36 forteli
 | Piotr Plebaniak, Siły psychohistorii
Siły psychohistorii
 | Piotr Plebaniak, Starożytna mądrość chińska
Starożytna mądrość chińska
 | Piotr Plebaniak, Drogi wędrownych doradców
Drogi wędrownych doradców
 | Piotr Plebaniak, Opowieści z dawnych Chin
Opowieści z dawnych Chin
 | Piotr Plebaniak, Chiny. Zrozumieć imperium
Chiny. Zrozumieć imperium
 | Piotr Plebaniak, Sun Zi i jego Sztuka wojny
Sun Zi i jego Sztuka wojny
 | Piotr Plebaniak, Traktat Sztuka wojny
Traktat Sztuka wojny

Wkrótce:

 | Piotr Plebaniak, Pieśni dalekich plemion
Pieśni dalekich plemion

Wkrótce

 | Piotr Plebaniak, Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie
Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie

Wkrótce

 | Piotr Plebaniak, Wzorce Zwyciężania
Wzorce Zwyciężania

Wkrótce

Zabezpieczenie antyspamowe: 42.